СДСМ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажни вести


Од СДСМ денеска реагираат дека идентично како неговиот претходник, Никола Груевски и новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја срамоти Македонија во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со измислиците и лажните вести што секојдневно ги шири, раководството на ВМРО-ДПМНЕ не може да го прикрие фактот дека останува единствен кочничар на иднината и ...
| | веќе видена | слични

Дали на Мицкоски му пречи поддршката на демократскиот свет, поддршката на Соединетите Американски Држави за Македонија и нејзиното членство во ЕУ и НАТО? Се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Отвореното писмо од помошник државниот секретар за Европа и Евроазија во Стејт депаретментот, Вес Мичел е последниот доказ дека целиот демократски свет, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО без разлика на деструктивното и антидржавно однесување на Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, наведуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Скопје, 16 октомври 2018 Судските случаи и пресуди докажуваат како ВМРО-ДПМНЕ управувало со државата и општините, се санираат штетите од криминалното владеење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 384 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажни вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: