Протест против изградба на деветокатница кај „Мајчин дом“ во Аеродром


Со блокирање на булеварот Јане Сандански и обид за уривање на тарабите околу парцелата, поголем број на граѓани од општина Аедродром попладнево протестираа ...
| | веќе видена | слични

Ставот на градоначалникот Златко Марин е непроменет – зграда кај Мајчин дом не треба да има. Преговорите се во тек, вклучени се инвеститорот, Град Скопје и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвеститорот на зградата кај Мајчин дом би бил обесштетен само за она што го платил за купување на земјиштето и платените комуналии, но не и за профитот, вели ...
| | веќе видена | слични

Се надеваме на позитивно решение за стопирање на деветкатницата пред „Мајчин дом“, рече градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, денеска пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се надеваме на позитивно решение за стопирање на деветкатницата пред „Мајчин дом“, рече градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин. Тој пред новинарите ...
| | веќе видена | слични

„Маркичката за зградата не може да се избрише, затоа ќе одиме со обесштетување. Сѐ уште не сме дошле до одредена сума, но сопственикот на еден медиум изјави ...
| | веќе видена | слични

Ова е втората локација во општина Аеродром која без согласност на граѓаните е продадена на градежната фирма ЗСФ во сопственост на Фатмир Етеми, истата градежна ...
| | веќе видена | слични

Општина Аеродром најави дека ќе се формира партиципативно тело за урбанизам кое треба да се бори со градежниот хаос во општина Аеродом и издаде забрана за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 617 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 213 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест против изградба на деветокатница кај „Мајчин дом“ во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: