„Хармонија мунди“ – атрактивен видео-аудио настан на Македонската филхармонија

4 копии

Овој петок, на 12 октомври во 20 часот, Македонската филхармонија ќе го одржи симфонискиот концерт „Хармонија мунди“, кој ќе претстави атрактивен, уникатен ...
| | веќе видена | слични

Виолинистката Пламенка Трајковска со својот гудачки квартет ќе реализира концерт за деца во сабота, 20 октомври, со почеток во 12 часот во малата сала на ...
| | веќе видена | слични

„Борба, надеж, победа“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија кој ќе се одржи овој петок (19 октомври) во 20 часот. За ...
| | веќе видена | слични

Македонската филхармонија согласно времето во кое делува го продолжуваа својот незапирлив од кон културните височини. Следниот исклучително атрактивен настан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 411 | | | веќе видена

Поранешниот американски министер за одбрана Џејмс Матис го обвини актуелниот претседател Доналд Трамп дека се обидува да ги подели САД и остро ја осуди ...
сите 360 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 283 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 207 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 138 | | | веќе видена

По зголемениот број новодијагностицирани случаи со Ковид-19 во земјава и за ефикасно спречување на ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука да се ...
сите 115 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 106 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Хармонија мунди“ – атрактивен видео-аудио настан на Македонската филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: