10 дена до почетокот на 37.скопски џез фестивал


4 копии

„Катар ервеис“ во соработка со Скопскиот џез фестивал по вторпат ја доделува наградата „Златен орикс“ за најдобар млад џез-музичар во Македонија. Минатата ...
| | веќе видена | слични

Звучни имиња, атрактивни концерти и уникатна програма во духот на современиот џез ќе го обележат 37мото издание на Скопскиот Џез Фестивал. Од 18 до 21ви ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Триесет и седмото издание на Скопскиот џез-фестивал, што ќе се одржи од 18 до 21 октомври во Македонската опера и балет и Младинскиот културен центар, ...
| | веќе видена | слични

Серија ексклузивни концерти ќе можат да се проследат на претстојното, 37. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора в четврток и ќе трае четири дена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија е рекордер во регионот по починати лица од Ковид-19. Овој податок говори само дека Зоран Заев, СДСМ и Филипче наместо да се фокусираат на ...
сите 789 | | | веќе видена

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
сите 239 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 194 | | | веќе видена

На гробиштата во дојранското село Сретеново денеска беше погребана Емилија Динева, жената која подари живот за тројца по својата смрт, а тој потег на нејзиното ...
сите 89 | | | веќе видена

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
сите 232 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 дена до почетокот на 37.скопски џез фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: