Гостварчанец итно пренесен на скопските болници


2 копии

Вчера околу 11,00 часот било пријавено дека во село Беловиште, гостиварско, Н.А.(25) од Гостивар, при работа на куќа сопственост на Џ.Д., се лизнал од скалата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и пет годишно момче од Гостивар се здобило со тешки телесни повреди при работа на објект. Според информациите од МВР, настанот се случил вчера (15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во раните утрински часови околу 03:29 часот денеска било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К. (37) од Скопје и Ј.К. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 205 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостварчанец итно пренесен на скопските болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: