Момче претепано со шипка по глава поради нарушени меѓусоседски односи


Дваесет и двегодишно момче е тешко повредено откако три лица го пресретнале на улицата „Брсјачка Буна“ во Скопје, а едно од нив со метална шипка го удирало по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во раните утрински часови околу 03:29 часот денеска било пријавено дека пред угостителски објект во Скопје настанала тепачка помеѓу Е.К. (37) од Скопје и Ј.К. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Драма на меѓуградската станица во Тетово, возач и уште двајца негови колеги биле физички нападнати. - На 13.10.2018 година во 13.00 часот во Полициската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таа очекува да бидат повикани од страна на Премиерот и истот да им биде презентиран.-,,Очекувам да бидеме повикани за да ни биде презентиран овој Договор што е ...
сите 652 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 335 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 833 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 72 | | | веќе видена

На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
сите 272 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче претепано со шипка по глава поради нарушени меѓусоседски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: