Гостиварец се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без дозвола

5 копии

Во гостиварското село Дебреше, во попладневните часови на вчерашниот ден, 62-годишниот Г.Б. се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без одобрение. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, во медицинскиот центар Гостивар било донесено 62-годишно лице со повреда на раката од огнено оружје. Како што информира полицијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 285 | | | веќе видена

За следните четири години подготвивме сериозен пакет финансиска поддршка за сите граѓани, скопје е град кој се грижи за сите, рече кандидатот за градоначалник ...
сите 289 | | | веќе видена

Зачудува што премиерот и владата наместо да си ја работат својата работа, прифатија неразумна реторика дека поразот, или победата на локални избори треба да ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварец се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: