Го чистел пиштолот и си испукал куршум во раката

5 копии

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, во гостиварското село Дебреше биле лишени од слобода четворица малолетници од ова село, од кои тројца на возраст од 17 и ...
| | веќе видена | слични

На 04.10.2018 година околу 01:00 часот на улицата „Илинденска“ во Гостивар полициски службеници го лишиле од слобода Н.И.(34) од село Дебреше, гостиварско. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апсење на улиците во Гостивар, 34-годишен маж осомничен за тешка кражба. Како што стои во билтенот на МВР, на 04.10.2018 година околу 1:00 часот на улицата ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска, околу 1 часот, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, во медицинскиот центар Гостивар било донесено 62-годишно лице со повреда на раката од огнено оружје. Како што информира полицијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија на јавна седница во моментот ги соопштува официјалните резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори. Прелиминарните ...
сите 664 | | | веќе видена

Ништо не сме ние без граѓаните, затоа што граѓаните знаат сѐ. Во Скопје видовме што значи граѓанството. Скопје ќе си формира граѓански совет којшто ќе дава ...
сите 317 | | | веќе видена

Северна Македонија е умерено подготвена во областа на надворешните односи и постигна одреден напредок во текот на минатата година, констатира Европската ...
сите 318 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 98 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 256 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 180 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го чистел пиштолот и си испукал куршум во раката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: