83-годишен скопјанец почина откако во него удри пасат


Синоќа во 01.45 часот на локалниот пат во село Раотинце, тетовско, пред регионалниот пат Желино-Јегуновце, патничко возило „Даеву тико“ со скопски регистарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Околу 12.00 часот било пријавено дека на локалниот пат Катланово-Бадар во близина на мостот на река Пчиња, имало возило кое излетало од патот со починати лица ...
| | веќе видена | слични

И уште еден прегазен велосипедист во Скопје, пренесен итно во болница Денес околу 11:30 часот се случи сообраќајна несреќа на булевар Трета Македонска Бригада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

83-годишен скопјанец почина откако во него удри пасат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: