Температури под нулата измерени во Берово и Струмица


Во текот на утрешниот саботен ден над северозападна европа ќе се формира циклонски систем кој ќе влијае на времето во поголем дел од Европскиот Континент а ...
| | веќе видена | слични
38 копии
2 копии

Охрид, 5. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во текот на следните денови како што и претходно најавивме нашата територија ќе биде под влијание на топла воздушна маса од југ која ќе условува високи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 431 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Температури под нулата измерени во Берово и Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: