Оливер Спасовски: Луѓето од мое Куманово, секогаш ја покажувале на дело зрелоста, мудроста и одговорноста кон историјата, кон сегашноста и кон иднината.


На 30.септември Куманово повторно ќе покаже зрелост, мудрост, одважност и ќе ја завери иднината на европско Куманово и европска Македонија.
| | веќе видена | слични
6 копии

Ова е историски ден за нашата држава и секој граѓанин треба да биде среќен што ќе можеме да станеме дел од НАТО и Европската унија, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минисерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по гласањетона референдумот во Куманово истакна дека ова е историски ден за Македонија. – Секој од граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Доколку се случи да имаме нарушување на процесот на гласање ќе интервенираме затоа што никој нема право да го загрозува процесот на гласање и никој нема право ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Куманово во секој момент направи се за да ја имаме денешна Македонија и горд сум што сите застануваме зад една идеја, Македонија да биде успешна, да ја градиме ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски: Луѓето од мое Куманово, секогаш ја покажувале на дело зрелоста, мудроста и одговорноста кон историјата, кон сегашноста и кон иднината.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: