Оливер Спасовски: Знам дека Лиле и нејзините стечајци се подготвени и дека Куманово е одлучно да го поддржи овој процес, што преку референдумот води кон членство на ...

Знам дека Лиле и нејзините стечајци се подготвени и дека Куманово е одлучно да го поддржи овој процес, што преку референдумот води кон членство на Македонија ...
| | веќе видена | слични

На 30.септември Куманово повторно ќе покаже зрелост, мудрост, одважност и ќе ја завери иднината на европско Куманово и европска Македонија.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оливер Спасовски: Знам дека Лиле и нејзините стечајци се подготвени и дека Куманово е одлучно да го поддржи овој процес, што преку референдумот води кон членство на ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: