Гори Твитер: Новак му пратил силна порака на Федерер, на Швајцарецот нема да му се допадне (видео)


Завршен е Лејвер купот, со самото тоа завршено е дружењето на Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во истиот тим.Новак и Федерер необично доста се согласувале ...
| | веќе видена | слични

Искусниот Швајцарец во периодот од 2012 до 2017 година немаше освоено ниту еден Грен слем, за потоа да освои два пехари во Австралија, како и Вимблдон минатата ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ вели дека клучот за враќањето на формата оваа сезона бил во планинарењето со неговата сопруга Јелена по слабата прва половина од 2018 година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 252 | | | веќе видена

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 308 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 316 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гори Твитер: Новак му пратил силна порака на Федерер, на Швајцарецот нема да му се допадне (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: