Млад скопјанец добил куршум во гради возејќи во Сингелиќ

2 копии
2 копии

Три лица, меѓу кои и едно годишно дете се повредени во сообраќајната несреќа која вчера во 11.30 часот на се случи на булевар „Илинден" во Скопје.Од МВР ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На паркинг во Центар вчера била прегазена скопјанка и со тешки повреди е пренесена на клиниката „Мајка Тереза“. Осумдесет и двегодишната О.О. околу 15:15 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 257 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 367 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 327 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад скопјанец добил куршум во гради возејќи во Сингелиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: