УХМР објави неделна прогноза


13 копии
11 копии
20 копии

И утре нашето подрачје ќе биде под периферно влијание на циклонска активност од Медитеранот, која ќе услови променливо облачно време со локален дожд, особено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ураганот кој се наоѓа јужно од нас поточно во соседна Грција ќе влијае на времето кај нас до крајот на денешниот неделен ден и тоа по зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 267 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 182 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР објави неделна прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: