Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне


Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска е ...
| | веќе видена | слични

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ уште еднаш по пат на социјалните мрежи го обиколи светот. Овојпат ја поправала косата на новинарка на ХРТ. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, уште еднаш преку социјалните мрежи стана хит во целиот регион. Овој пат таа ја ѝ поправаше фризурата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свесно или несвесно, Колинда Грабар Китаровиќ се наметнува во улогата на колективна мајка на сите Хрвати, не само во политичка, туку и во животна смисла. Гушка ...
| | веќе видена | слични

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ носеше тесен бел костум со здолниште, нагласувајќи го малиот струк на седницата на Генералното собрание на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ и Доналд Трамп имаат многу посебен однос, пишуваат хрватските медиуми.Иако, во теоријата, застапуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 151 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 73 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: