Обраќањето на претседателот Иванов во Детроит: Не давајте им ја сувереноста, таа извира од вас и вам ви порипаѓа! (ВИДЕО)


Објаснувајќи ги сопствените мотиви за бојкот на референдумот пред македонската дијаспора во САД, претседателот Ѓорге Иванов им испрати порака на македонските ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Првата дама на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова, во рамки на учеството на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации, присуствуваше на настанот со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, оваа неела во Њујорк присуствуваше на отворањето на генералната дебата на 73. Генерално собрание на ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Кабинетот на претседателот Иванов,  првата дама на САД на приемот ги преставила активностите во рамки на нејзината кампања BE BEST, која е во ...
| | веќе видена | слични

Тој парадокс на отворената светска сцена им го приушти претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов. Во грото циркуско-политички атракции, туркање на раце помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Форумот за демократска Македонија (ФДМ) од Њујорк синоќа оствариле средба со заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, кој е дел од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, во рамки на учеството на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации, во Њујорк оствари средба со ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на референдумот е право, а не обврска, ваква порака до граѓаните на Македонија упати претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето на 73. Генерално ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето на 73. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк рече дека гласањето на референдумот е право, а не обврска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обраќањето на претседателот Иванов во Детроит: Не давајте им ја сувереноста, таа извира од вас и вам ви порипаѓа! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: