Мицкоски: Гласот ЗА за договорот, значи легитимитет Заев да продолжи да дели тендери


На денешниот протестен марш во Охрид, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каажа дека нивната визија за Македонија е земја на интегрирано општество, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поддршка од опозицијата за уставните амандмани или распишување предремени избори, се двете опции што ги најави премиерот Зоран Заев по вчерашниот референдум на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на ...
| | веќе видена | слични

Името ни е големо, велеше Блаже Коневски. Ова е Македонија, секој еден од вас, старо младо, машко и женско. Македонија денеска кажа, соопшти, дека договорот не ...
| | веќе видена | слични

Утре е нов ден, 01 октомври, а реалните проблеми остануваат за решавање. Власта го изгуби легитимитетот и единствено што преостанува е да ја почитува волјата ...
| | веќе видена | слични

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, резултатите покажуваат дека денеска во Македонија се одржал длабоко неуспешен референдум, а дека политиката ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев не треба да се подготвува за предвремени парламентарни избори. Зоран Заев треба да се подготвува за трајна политичка пензија, одговори лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Договорот не поминува. Имаме длабоко неуспешен референдум, политиката на Зоран Заев доживеа дебакл, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 509 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Гласот ЗА за договорот, значи легитимитет Заев да продолжи да дели тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: