Ахмети: Одлуката е дали ќе се построиме во прогресивниот или регресивниот блок


Демократската Унија за Интеграција денес одржа средба со жителите на Општина Липково, каде на присутните им се објасни дека 30 септември ќе донесе перспектива ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денешниот ден е важен за сите граѓани, за институциите, за демократијата. Денеска демонстриравме демократија, процес за влез во НАТО и ЕУ. Овој процес значи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој состав на Собранието има мандат за решавање на прашањата со соседите и интеграцијата на земјата во НАТО и ЕУ, и со нивната денешна одлука,граѓаните го ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети порача дека граѓаните на Македонија денес демонстрирале демократија. „Ова е важен ден за сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Демократската унија за интеграција во Тетово ја затвори информативната кампања за референдумот што ќе се одржи на 30 септември. Од Тетово, ги повикуваме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Лошите економски политики на владата предводена од СДСМ и премиерот во заминување, Зоран Заев ги донесоа граѓаните до се поголема сиромаштија. Освен за ...
сите 467 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Одлуката е дали ќе се построиме во прогресивниот или регресивниот блок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: