Температурите ќе се спуштат и до 0 – нагла промена и во Македонија


16 копии

И утре нашето подрачје ќе биде под периферно влијание на циклонска активност од Медитеранот, која ќе услови променливо облачно време со локален дожд, особено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ураганот кој се наоѓа јужно од нас поточно во соседна Грција ќе влијае на времето кај нас до крајот на денешниот неделен ден и тоа по зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 320 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Температурите ќе се спуштат и до 0 – нагла промена и во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: