Гостиварец претепан од две лица при излегување од ноќен бар

3 копии

Во гостиварското село Дебреше, во попладневните часови на вчерашниот ден, 62-годишниот Г.Б. се повредил подмачкувајќи пиштол што го поседувал без одобрение. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Г.Б. (62) од село Дебреше-гостиварско подмачкувајќи го пиштолот (кој го поседувал без одобрение) се самоповредил. Без да забележи дека во цевката има куршум, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вчера во пополадневните часови во полициската станица во Карпош, 50-годишен маж од Скопје пријавил дека истиот ден во раните трински часови околу во 09 часот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Две лица истепале 13-годишно дете затоа што случајно се удрило во нив кога автобусот закочил. Инцидентот се случил во автобус со број 65, кој сообраќа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 272 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 367 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 329 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварец претепан од две лица при излегување од ноќен бар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: