ГАЛЕРИЈА: Со спектакуларен преформанс на Јаниќијевиќ – отворено 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“


Со свечен црвен тепих пред Центарот за култура во Битола, вечерва започна 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“. Битолската публика заедно со Оскаровецот Роџер ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пјо Хонг припаѓа насредната генерација јужнокорејски кинематографери,  потпишал околу 24 кратки и играни филмови,  а на фестивалот во Битола, меѓународното ...
| | веќе видена | слични

Бројни филмски дејци, политичари, министри, членови на ДФРМ, претставници на Агенцијата за филм, Општина Битола, вљубеници во филмската уметност и битолската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На последната прес конференција од годинашниот ИФФК „Браќа Манаки“, во Битола беше претставен дел од тимот на краткометражниот игран филм „Скаут“ на режисерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со доделување на наградите „Камера 300“, во Битола вечер ќе биде затворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ кој од минатата сабота ...
| | веќе видена | слични

Опседнатоста со технологијата на новото време, зависноста од социјалните мрежи и како тие се одразуваат врз животите на луѓето, се темите што ги обработува ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот „Браќа Манаки“ завршува вечерва со свечено доделување на наградите. На последната прес-конференција на годинашново издание на „Браќа Манаки“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утринава одржа состанок на кој се разгледуваше можноста за воведување на дневен престој во училиштата, но според зборовите на ...
сите 136 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговите министри во услови на пандемија со КОВИД-19 наместо решенија за проблемите и предизвиците, тие системот го доведоа до колапс, велат од ...
сите 143 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 239 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАЛЕРИЈА: Со спектакуларен преформанс на Јаниќијевиќ – отворено 39. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: