Карти: Манчестер – Јувентус


После девет годино, Роналдо го напушти Реал Мадрид и ова лето одлучи кариерата да ја продолжи во Јувентус, но денес шпанските медиуми пласираа интересна вест. ...
| | веќе видена | слични

Денес Јувентус запиша победа во големото дерби против Наполи од 3:1, но она што се случи после натпреварот сигурно им го расипа славјето на навивачите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Фудбалерот на Јувентус, Роналдо, кој е еден од најдобрите фудбалери на светот, покрај тоа што одредени медиуми пишуваат за неговата ароганција, сепак со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1, објави Канал 5, повикувајќи се на партиски извори. Тоа значи три години на чело на ...
сите 747 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи – 2950. После подолг период бројот на активни случаи е под 3.000. Последен пат под ...
сите 639 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 291 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Истокот и западот во здравствена војна, која вакцина против коронавирусот ќе биде поефикасна? Дали ќе победи нужноста или сепак сигурноста? Додека Светската ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Манчестер – Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: