Утре почнува есента

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата ќе почне утре. Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне пролетта. На почетокот на есента, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Охрид, 28. септември 2018 (ИНПРЕС) – Утрото денес ќе биде ведро и студено, а преку денот се очекува сончево време со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од минус три до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот заменик-министер за образование Петар Атанасов од СДСМ ги повика своите сопартијци и други поддржувачи на СДСМ да престанат да ја убедуваат ...
сите 171 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 108 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 188 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 322 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре почнува есента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: