Пандов: Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Александар Пандов преку „Фејсбук“ повика да не се учествува на било какви собири со предзнак #Бојкотирам во наредните денови, бидејќи ќе ...
| | веќе видена | слични

Синоќешното тврдење на Тодоров дека излегол од спокојот и мирот на семејството и адвокатурата во јавност, за да го зацврстел единството во ВМРО, е подеднаква ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска коментирајќи ја најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека ќе го блокираат со амандмани законот за ...
сите 575 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 37 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека санкциите против Русија не се доволни за да се запре нејзината „агресија“ и вети нова украинска ...
сите 113 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандов: Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: