Де Мистура повика на воздржаност по уривањето на рускиот авион


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху порача дека Израел ќе продолжи да се бори против иранската присутност во Сирија и ќе ја продолжи комуникацијата со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон ја советува Русија да направи ревизија на одлуката Русија вели дека во следните неколку недели ќе и ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го предупреди рускиот претседател Владимир Путин да не доставува напреден систем за воздушна одбрана во Сирија, велејќи ...
| | веќе видена | слични

САД имаат намера да разговараат со Русија за плановите Москва да испорача противракетен систем на Сирија, додека Израел смета дека таквиот потег е дополнителна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за одбрана на Русија објави детални податоци кои што ги открива од секунда во секунда позициите на израелските авиони и ракетите на ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на „неодговорни играчи“ со напредни оружени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ја предупреди Русија да не ја снабдува Сирија со напреден систем за ракетна одбрана, оценувајќи го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Мистура повика на воздржаност по уривањето на рускиот авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: