Хан: „Не ми се допаѓа ФИРОМ, изберете иднина, спречете го иселувањето на младите“


Ако сте професор, програмер или аналитичар на податоци , за вас нема зима, за четири години, а веројатно и многу повеќе, Некои од професиите ќе го задржат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии

Членството во ЕУ ќе овозможи пристап до фондови кои ќе отворат нови работни места. Помошта што нашите земјоделци ќе ја добијат ќе помогне за уште полесно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

Украина денеска побара од Меѓународниот суд на правдата (МСП) да ги отфрли приговорите на Русија и целосно да го сослуша тврдењето на Киев дека Москва го ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: „Не ми се допаѓа ФИРОМ, изберете иднина, спречете го иселувањето на младите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: