Десетина мигранти повредени во пожар што го подметнале во полициска станица Виена


Повеќе лица се повредени кога петмина Авганистанци и еден Иранец запалиле пожар во келијата во Виена , како револт зашто не добиле азил. Мигрантите го спречиле стражарот да влезе во келијата за да го гасне пожарот , решени да изгорат . За среќа било повикано засилување и огнот не ја зафатил целата полициска станица во цвентарот на Виена . Во пожарот освен шестмината , се повредени уште неколку мигранти од соседните келии. Полициската станица е евакуирана , а мигрантите се хоспитализирани . Во нивната ќелија било пронајдено проштално писмо потпишано од сите шестмина , во кое се вели дека поради протерувањето веќе не ја гледаат смислата на животот.
| | веќе видена | слични

Во пожарот кој вчера избувна во ноќниот клуб „Станица 26“ со изгореници се здобило едно лице, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 15.00 часот во Скопје на ул.„Јордан Мијалков“ во угостителски објект “Клуб станица 26“, настанал пожар, при што изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот. И. Е., кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот, се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување. Пожарот целосно е изгаснат од екипа од БППЗ во 15.50 часот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Еднo лице се здобилo со изгореници при пожарот кој избувна на клубот ,,Станица 26″ во центарот на Скопје. Полицијата информира дека станува збор за работник кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот. Тој се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување. Пожарот избувна вчера во 15.00 часот во Скопје на улицата „Јордан Мијалков“ во угостителски објект ,Станица 26“. Изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот. Пожарот е изгаснат од екипа од БППЗ во 15.50 часот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 15.00 часот во Скопје на ул.„Јордан Мијалков“ во угостителски објект “Клуб станица 26“, настанал пожар, при што изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот. И. Е., кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот, се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување. Пожарот целосно е изгаснат од екипа од БППЗ во 15.50 часот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Полицијата денеска излезе со детали за пожарот кај Станица 26 во Скопје. Според податоците во 15.00 часот во Скопје на улицата „Јордан Мијалков“ во угостителски објект “Клуб станица 26“, настанал пожар, при што изгорена е внатрешноста на објектот и делумно е оштетен покривот. И. Е. кој бил ангажиран да изврши ситни поправки на покривот, се здобил со мали изгореници и отишол во Ургентен центар-Скопје, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување. Пожарот целосно е изгаснат од екипа од Пожарна во 15.50 часот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
12 копии

Опожарена е салата и дел од фоајето на ноќниот клуб „Станица 26“ на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје.Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески изјави за МИА дека пожарот избувнал попладнево, а интервенцијата е завршена. „Во гаснењето на пожарот интервенираа десет пожарникари со четири противпожарни возила, по телефонска дојава на 193“, изјави Томески. Засега не се познати причините за пожарот.МИА
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожар го зафати ноќниот клуб ,,Станица 26″ во центарот на Скопје. Според информациите од Противпожарната единица на Град Скопје, станува збор за објект на улицата „Јордан Мијалков“ број 26, пренесе Макфакс. Чадот кој излегувал од клубот бил забележан околу 15,05 часот, по што интервенирала Противпожарната единица со пет возила и 11 пожарникари. Засега не е познато колкава е материјалната штета.
| | веќе видена | слични

Попладнево избувнал пожар во салата и дел од фоајето на ноќниот клуб „Станица 26“ на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје. Во гасењето на пожарот интервенирале 10 пожарникари со четири противпожарни возила. Се испитуваат причините за пожарот.
| | веќе видена | слични

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески изјави за МИА дека пожарот избувнал попладнево, а интервенцијата е завршена.  - Во гаснењето на пожарот интервенираа десет пожарникари со четири противпожарни возила, по телефонска дојава на 193, изјави Томески.  Засега не се познати причините за пожарот.
| | веќе видена | слични

Според АП , властите размислуваат за евакуација на околу 1000 жители на две села близу Мепан блиску до границата со Холандија. Медиумите пренесуваат дека пожарникарите се уште се обидуваат да го стават под контрола пожарот на воените полигон. Чадот од пожарот се проширил на околу 100 километри од полигонот и истиот е видлив на сателитските снимки.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 159 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетина мигранти повредени во пожар што го подметнале во полициска станица Виена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: