Најсмешната ситуација на УС Опен ја имаа Ѓоковиќ и Милман: Може ли да се пресоблечам


Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот меѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Милман, кој повторно беше проследен со лоши услови за игра, каде постојано тенисери мораа да бараат начин како да ги решат истите тие. Во еден момент на мечот, Австралијанецот се упати кон средината на теренот и му се обрати на српскиот тенисер со молба, поради лошите услови, ако може да се пресоблече. Иако немаше право, сепак Ѓоковиќ се согласи. – Тече од мене вода, целиот сум мокар, дали може да прекинеме малку, за да се пресоблечам. Топчето кога ми е во џеб, пред да сервирам го цедам од вода, – го замоли Милман, на што Ноле се согласи со идејата и насмеано му одговори дека може. Unprecedented SCENES! "I'm fine to have a little rest" - @DjokerNole . WATCH @johnhmillman LIVE on @SBS / STREAM: https://t.co/g69nEF0am2 #SBSTennis pic.twitter.com/jDlRIYkalP — SBS Sport (@SBSSport) September 6, 2018
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер синоќа за прв пат играа заедно, но заврпија неславно, бидејќи загубија во дуелот со парот Џек Сок и Кевин Андерсонсо 6-7, 6-3, 10-6. Федерер и Ѓоковиќ загубија откако го добија првиот сет со 7:6 (7:3), вториот го загубија со 6:3, а во решавачкиот беше 10:6 на поени за ривалите. Дека не се воиграни потврди и една ситуација кога Ѓоковиќ го погоди во грбот Феререр, а видеото веднаш стана вирално. Видео: Ѓоковиќ и Федерер се забавуваа, но загубија
| | веќе видена | слични

Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6. Мечот беше проследен од 16.000 илјади гледачи кои уживаа во атрактивни поени, но и егзибиции. По завршувањето на првиот ден, Европа има водство над Светот со 3:1. Вечер на ревијалниот „Лејвер Купот“ Федерер и Ѓоковиќ ќе играат сингл мечеви. 
| | веќе видена | слични
5 копии

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка. Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6. Мечот беше проследен од 16.000 илјади гледачи кои уживаа во атрактивни поени, но и егзибиции. По завршувањето на првиот ден, Европа има водство над Светот со 3:1. Вечер на ревијалниот „Лејвер Купот“ Федерер и Ѓоковиќ ќе играат сингл мечеви.  
| | веќе видена | слични

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Роџер Федерер прв пат во кариерата играле на иста страна на мрежата, нивниот деби дабл во рамките на Лејвер купот не поминал успешно.Ѓоковиќ и Федерер кои настапуваат за тимот на Европа, поразени се од Кевин Андерсон и Џек Скот, кои играат за тимот на Светот .Во вториот мечот на егзибиционото натпеварување во Чикаго, резултатот е 6:7 (5-7), 6-3 (10:6)Сепак, се има впечаток дека Ѓоковиќ и Федерер добро се забавувале, иако Ѓоковиќ во тек на еден поен во обид да го префрли топчето преку мрежа го погодил Швајцарецот во грб. Двајцата но и публиката долго се смееле и продолжиле со играта.
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер прв пат во кариерите играа од истата страна на мрежата, но нивното деби во „Лејвер купот“, не беше успешно. Ѓоковиќ и Федерер настапуваат за „Тимот на Европа“, запишаа пораз од Кевин Андерсон и Џек Сок со 6:7, 6:3, 10:6. Двајцата великани на „белиот спорт“ заедно имаат освоено 34 гренд-слем титули, меѓутоа на теренот не делува најдобро. Гледачите во Чикаго можеа да го видат и моментот кога Ѓоковиќ, со топчето в грб го погоди Федерер. Со овој резултат „Тимот на светот“, успеа да го намали вкупниот резултат на 3:1. Претходно Григор Димитров го победи Франсес Тијафо, Кајл Едмунд беше подобар од Џек Сок, а Давид Гофан славеше над Диего Шварцман. Вториот ден на „Лејвер купот“, Ѓоковиќ ќе игра против Андерсон, а Федерер против Кирјос.
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ изминатава недела стигна до својата трета титула на Ју-Ес опен, или поточно до својата 14-та грен слем титула во кариерата со што се израмни со идолот од своето детство, легендарниот Пит Сампрас. Српскиот тенисер го надигра Дел Потро во големото финале и сосема заслужено стигна до вториот голем трофеј оваа година по оној на Вимблдон, а со оглед на тоа што делува силно и моќно како во времето кога владееше во светскиот тенис, почнаа да пристигнуваат и различни анализи преку кои се истакнува големината на Ноле. Еден од најголемите и најпознати критичари на Ѓоковиќ во неговите најдобри денови беше Матс Виландер, но по враќањето на Новак во врвна форма, Швеѓанецот сега смета дека Србинот веќе ги надминал Федерер и Надал во еден тениски сегмент, мислејќи на константноста во играта. – Движењето на Ѓоковиќ е неверојатно добро. Колку што е подолг поенот, тој станува посигурен и несовладлив. Кога неговиот фокус е тука, едноставно нема дупки во неговата игра. Едноставно кажано, тој е како човечки ѕид. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Легендарниот австралиски тенисер Род Лејвер смета дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе доминира на светската сцена во следните две до три години. Ѓоковиќ во последните три месеци ги освои Вимблдон, Синсинати и Ју-Ес Опен, а Лејвер очекува најдобриот српски тенисер да продолжи со истиот ритам. – Во овој момент мислам дека на врвот е Новак. Пред пет години тоа беше Роже Федерер, а пред три Рафаел Надал. Во следните две до три години мислам дека Новак ќе биде главен и ќе освои уште многу титули, истакна Лејвер. Легендарниот тенисер наведе дека големата тројка – Федерер, Надал и Ѓоковиќ, долго доминитра во тенисот, но дека се уште нема нови играчи кои би можеле да ги заменат.
| | веќе видена | слични

Во исчекување на „епската“ двојка Новак Ѓоковиќ-Роџер Федерер, Григор Димитров го победи Американецот Френсис Тиафоу со 6:4/6:1 за да го донесе првиот поен за Европа во Лејвер купот во Чикаго. Бугаринот Димитров, во дебито на второто издание на Лејвер купот, доминираше од старт до почеток против младиот Тиафоу, завршувајќи со 10 аса, од кои два во последниот гем од мечот. Во првиот сет, Тиафоу само во еден гем успеа да освои поени на сервис на противникот, а во вториот тој направи два брејка за безмилосна победа. Во вториот меч од Лејвер купот играат Американецот Џек Сок и Британецот Кајл Едмунд, по што на програма е дуелот меѓу Белгиецот Давид Гофан и Аргентинецот Диего Шварцман. За крај, доаѓа шлагот, дуелот во двојки меѓу Федерер и Ѓоковиќ против Андерсон и Сок. First set of the first match at #LaverCup 2018 goes to… @GrigorDimitrov #TeamEurope2018 . Follow the LIVE scores https://t.co/X7o7hgQ0O0 pic.twitter.com/FuumAC1iXY — Laver Cup (@LaverCup) September 21, 2018
| | веќе видена | слични

Ѓоковиќ во последните три месеци ги освои Вимблдон, Синсинати и Ју-Ес Опен, а Лејвер очекува најдобриот српски тенисер да продолжи со истиот ритам. - Во овој момент мислам дека на врвот е Новак. Пред пет години тоа беше Роже Федерер, а пред три Рафаел Надал. Во следните две до три години мислам дека Новак ќе биде главен и ќе освои уште многу титули, истакна Лејвер. Легендарниот тенисер наведе дека големата тројка – Федерер, Надал и Ѓоковиќ, долго доминитра во тенисот, но дека се уште нема нови играчи кои би можеле да ги заменат. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хелсински во обид за спас на надежите во Скопје. Меѓу германското да и француското не – Финска, како претседавач со Унијата бара компромис. Советот на ЕУ да ...
сите 507 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најсмешната ситуација на УС Опен ја имаа Ѓоковиќ и Милман: Може ли да се пресоблечам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: