Македонија со прецизна игра е меѓу осумте без загубен бод


Од 54-те репрезентации две победи по два одиграни меча имаат Шпанија, Украина, БиХ, Финска, Бугарија, Македонија, Луксембург и Грузија. Македонската селекција ...
| | веќе видена | слични

Со натпреварите од петтото коло на Светското одбојкарско првенство во Бугарија и Италија беше затворена првата групна фаза на собирот на најдобрите селекции на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарската репрезентација на Литванија обезбеди учество на Светското првенство во Кина следната година, откако на драматичен начиј ја победија Холандија по ...
| | веќе видена | слични

Литванија остана со совршен скор во квалификациите за Светското првенство, откако на тешкото гостување во Осиек со 84:83 ја совлада Хрватска, оставајќи ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
сите 333 | | | веќе видена

Извршната власт е бирана од Парламентот и нејзините претставници заслужија да добијат шанса. Тие се околу 8,5 месеци министри, раководители и слично. Имајќи ...
сите 292 | | | веќе видена

Протестите на родителите ширум земјава против дигитализацијата на учебниците, не ја предомислија министерката за образование Мила Царовска да го стопира ...
сите 321 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.314 тестирања, а ...
сите 458 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со прецизна игра е меѓу осумте без загубен бод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: