Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

4 копии

Легендарниот англиски фудбалер Џон Тери ја одби понудата на Спартак од Москва, а како причина за оваа одлука се наведува неговата желба повеќе време да минува со семејството.Тери викендов ги помина медицинските прегледи и требаше да потпише едногодишен договор со рускиот клуб, но работата во последен момент се изјалови.– Спартак е многу амбициозен клуб и импресиониран сум од нивниот професионализам. Но по разговорите со моето семејство, одлучивме дека тоa во моментов не е најдобар потег зa нас, истакна 37-годишниот фудбалер.Летово на Тери му истече договорот со Астон Вила и како слободен играч можеше да премине во Спартак. Текстот Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Легендарниот англиски стопер Џон Тери, се уште нема одлучено дали ќе ја заврши својата кариера. Тери кон крајот на годината ќе наполни 38 години, но без оглед на тоа, интересот за него не недостасува, а како наредна станица претходните недели се спомнуваше рускиот шампион Спартак Москва. Со овој тим Тери договори се, ги помина лекарските прегледи, но во последен час, во консултација со семејството, го погази зборот кој го дал. На тој начин започнаа шпекулациите за прекин на кариерата и можна тренерска улога кој би требало да ја добие во клубот во кој оставил најголем траг, Челзи. „Челзи е домот на Тери, добредојден е, се е до него. Ако сака да игра, тоа е негово право, Ако сака да ни помогне, јас ќе бидам подготвен. Повторувам, се е до него“, кажа тренерот на Челзи Маурицио Сари за британските медиуми. За потсетување, Тери во Челзи помина 19 сезони.
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена англиските медиуми објавија дека Џон Тери ја продолжува кариерата во Спартка Москва, а и самиот клуб потврди дека трансферот на искусниот дефанзивец е завршена работа. Навивачите на рускиот клуб веќе го прославија неговото доаѓање, меѓутоа синоќа пристигнаа непријатни вести за нив од Англија. Џон Тери се премисли, а тоа го соопшти на својот профил на Инстаграм. „После неколку дена размислување, одлучив да ја одбијам понудата на Спартак Москва. Сакам да им се заблагодарам на понудата и да им посакам се најдобро во иднина. Тие се амбициозен клуб и импресиониран сум колку се професионални. Сепак, после разговорите со семејството, сфативме дека тоа не е тоа што го сакаме во овој момент“, изјави Тери.
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 521 | | | веќе видена

Дебатата што се разви по иницијативата за оценка на уставноста на членот 11-а од Законот за помилување, покрај меѓупартиските препукувања и толкувањата на ...
сите 626 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 93 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 89 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 88 | | | веќе видена

Според доминантните особини на вашиот хороскопски знак, може да се заклучи и на кој начин лажете, колку тешко ви паѓа тоа или колку лесно посегнувате по ...
сите 116 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: