Пилот заспал сред прекуокеански лет, патниците во шок


5 копии

Полот на прекуокеанскиот лет од Њу Џерси до Глазгов заспал во бизнис класата. Час по полетувањето тој вечерал и ја соблекол униформата и заспал, а тоа предизвикало вознемиреност меѓу присутните патници. Пилотот откако отспал час и половина се разбудил и се вратил во кокпитот. - Не можам да поверувам дека пилот на лет со неколку стотини патници може да си дозволи вакво однесување, истакна еден од патниците, кој го видел пилотот како спие. По реакциите на патниците случајот доби медиумско внимание и мораше да реагира Федералната управа за авијација на Велика Британија, од каде информираа дека станува збор за нормална појава регулирана со закон. - Пилотот е обврзан да се одмори ако летот е подолг од осум часа. Во поголемите авиони има специјално одредено место, додека во помалите се употребува седиште во бизнис класата резервирано само за оваа намена. Во оваа ситуација нема ништо невообичаено и незаконито, истакнаа од Управата. По реакциите се огласија и од авиокомпанијата, која соопшти дека во посадата на ...
| | веќе видена | слични

Стјуардеса што работела за авиокомпанијата „China Eastern Airlines“ е избркана од работа затоа што момчето ја запросило за време на лет пред 4 месеци. Нејзиното момче тогаш клекна на колена додека таа беше на работа, таа го прифати предлогот, еден патник го сними сето тоа, а нивното видео вирално се прошири во месец мај. Одговорните од компанијата уште тогаш биле лути штом слетала на земјата, а причината била што со запросувањето ги вознемирила патниците и ја занемарила нивната безбедност за време на летот. Романтичното однесување требало да биде задржано за во друга пригода и било оценето како екстремно неодговорно. Авиокомпанијата 4 месеци подоцна ја избрка стјуардесата од работа со тоа оправдување. Потегот беше осуден од страна на јавноста, а нивната одлука проценета како смешна.  
| | веќе видена | слични

Кинеска авиокомпанија отпушти стјуардеса оти момчето ја побарала за сопруга за време на летот, додека таа работела. Според кинеските медиуми, момчето ја побарало за жена брзо по полетувањето на авионот. Стјуардесата прифатила, а патниците во авионот ракоплескале и им честитале. Неколку од нив го снимиле чинот и видеото го споделиле на социјалните мрежи. Сепак, од компанијата ѝ дале отказ, велејќи дека во тие моменти таа не се грижела за удобноста и безбедноста на патниците, што е нејзина работа. Кинеските медиуми пишуваат дека стјуардесата ќе ја тужи авиокомпанијата и ќе си ја бара работата назад. Текстот Момче побара за сопруга стујардеса, авиокомпанијата ја отпушти е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични
3 копии

Една кинеска стјуардеса остана без работа, неколку месеци откако на интернет се појави снимка од запросувањето од нејзиното момче за време на лет.Според локалните медиуми, околу 30 минути по полетувањето, во мај годинава момчето клекнало и го поставило судбоносното прашање. Таа рекла – да, била пресреќна, патниците ракоплескале, а снимката стана хит на социјалните мрежи.Сите биле пресреќни, освен нејзината компанија. Непријатната „честитка" следела веднаш по појавата на видеото пред неколку дена.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинески пар стана вирален хит на интернет откако една стјуардеса беше запросена од своето момче среде лет во авион.Но, откако снимката ја објавија повеќето медиуми приказната со среќен крај не траеше долго.Како што пишува „Asia One" триесетина минути по полетувањето момчето на стјуардесата клекнал пред нејзе среде летот и ја запрашал дали ќе се омажи за него.Таа прифати, патниците во авионот ракоплескаа, а видеото со позитивни коментари стана вистински хит на интернет.Но, само неколку дена по запросувањето стјуардесата доби отказно решение во кое компанијата вели дека се загрижени поради занемарување на сигурноста на патниците.Во отказот пишува дека нејзиното приватно романтично однесување предизвика раздор меѓу патниците. „Тоа беше неодговорно за сигурноста на патниците", се наведува од кинеската авио компанија.
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 514 | | | веќе видена

Дебатата што се разви по иницијативата за оценка на уставноста на членот 11-а од Законот за помилување, покрај меѓупартиските препукувања и толкувањата на ...
сите 625 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 93 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 89 | | | веќе видена

– Каде завршила ташната Луј Витон со 1.5 милиони евра!? – Дали со парите од Рекет е финансирана кампањата на СДСМ и Стево Пендаровски!? – Колку бизнисмени биле ...
сите 236 | | | веќе видена

Според доминантните особини на вашиот хороскопски знак, може да се заклучи и на кој начин лажете, колку тешко ви паѓа тоа или колку лесно посегнувате по ...
сите 116 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пилот заспал сред прекуокеански лет, патниците во шок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: