Ќе се бара решение за руинираниот објект на Министерството за одбрана во Кочани


3 копии

Зградата на поранешниот воен отсек во Кочани ќе и биде преотстапена на локалната самоуправа, за таа да бара решение за нејзина реконструкција или за изградба ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска денеска го посети Радовиш, каде се сретна со градоначалникот и граѓаните. Таа на оваа средба меѓу другото истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката Шекеринска од Радовиш: Најпатриотски чин е да направиме сè Македонија да стане дел од НАТО и ЕУ, да обезбедиме подобри услови за живот за сите. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска го посети Радовиш, каде се сретна со градоначалникот, и со граѓаните на општината.„Задоволство ми е што ...
| | веќе видена | слични

Македонија е обединета! Денес граѓаните јасно порачаа дека се за европска Македонија. Нема повеќе дилеми, одиме напред, избираме иднина. На 30 септември ...
| | веќе видена | слични

Со премиерот Зоран Заев и владина делегација на работен ручек со амбасадорите на земјите членки на ЕУ, амбасадорот на ЕУ во Македонија и амбасадорката на ...
| | веќе видена | слични

Историска ни е шансата! Да ги тргнеме настрана партиите, да се обединиме и да покажеме дека веруваме дека нашата држава заслужува да биде европска!#ИзлезиЗА
| | веќе видена | слични

12.09.2018 По покана од локалната власт, во работна посета на Општина Кочани престојуваше потпретседателката на Владата и министер за одбрана, Радмила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Даут-пашин амам во Скопје беше местото каде се собраа за да одговорат на прашањето „Зошто Европа?“. Опкружен од сликите на Адем Кастрати, германскиот министер ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со потпретседателот на Европскиот парламент од Грција, Димитриос ...
сите 134 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се бара решение за руинираниот објект на Министерството за одбрана во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: