Само 5 % од луѓето можат да видат број на сликата, дали сте меѓу нив?

На прв поглед на фотографијата може да видите само темна дамка, меѓутоа, ако се загледате малку подобро, на неа ќе видите некој број. Вашиот вид зависи и од тоа колку сте уморни, па загледајте се уште еднаш, кој број го гледате? Точниот одговор ве очекува на следната страна…
| | веќе видена | слични

 Пенсил здолништето е универзално парче облека кое во последно време секоја девојка се обидува да го поседува. Сепак, многу се плашат од овој модел, бидејќи мислат дека со тоа може уште повеќе да си ги нагласат недостатоците на телото. Но, дизајнерите уверуваат дека постојат различни модели на пенсил здолниште и има избор за секој тип на тело. Важно е само да знаете какво е вашето тело и да проверите кој модел најдобро ви одговара според градбата. Инструкции за пенсил здолниште: Форма на јаболко Идеално здолниште: Висок струк Цврст материјал (тексас, кожа) Класична темна боја (боја на црвено вино, тегет, црна, сива) Материјал со дезени е дозволен за да го оттргне вниманието од волуменот на половината Моделот треба да се стеснува надоле До колена или малку над нив Форма на круша Идеално здолниште: Рамен крој, може да користите широк колан Цврст материјал, без додадотци и дезени од страните Неколку сантиметри под колена Светли бои, монохроматски бои *(маслинеста, млечна, сива, црна) Форма на превртен ...
| | веќе видена | слични

Кога одите на разговор за работа или пак имате важен состанок, важно ви е да се преставите во најдобро светло и да оставите добар впечаток. Тука секако дека спаѓа и вашето држење, вашата лична презентација, начинот на зборување, но и како сте облечени. Многу е важно вашата облека да остава впечаток на професионализам и сериозност, но тоа не значи дека мора да ја жртвувате удобноста и стилот. Постојат некои општи обрасци кога е во прашање бизнис дрес-кодот и ако се придржувате до него, секогаш ќе бидете облечени со стил. Формален работен стил Формлниот стил е најконзервативен, кога е во прашање овој начин на облекување. Кога ќе се облечете според овој дрес-код, носете кроеви и темни бои. Најдобар избор се панталони и сако, кои оставаат впечаток на сериозни професионални жени со став. Кежуал работен стил Кежуал дрес-кодот можете да го носите надвор од канцеларија или работните состаноци, обично кога одите на интервју за работа. Полн погодок би била едноставна бела кошула со пантолони со висок струк. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од правилен избор на модни додатоци до чекорење со самодоверба, не ви се потребни милион долари за да изгледате како милион долари. Кога сакате да изгледате стилски, а да не фрлате вртоглава сума на пари, потребно е да следите само неколку едноставни трикови. Додадете впечатлив моден додаток Убавата чанта или чевли ќе направат и наједноставниот стајлинг да изгледа скапо и префинето. Нота на луксуз ќе додадете и со накит обоен во златно. Играјте си со фризурата Наместо обично пуштена коса, приберете ја косата во низок кок и направете промена, која ќе направи да изгледате елегантно. Експериментирајте со накитот Додадете искра во вашиот стил со помош на убав накит, кој изгледа префинето. Не заборавајте на самодовербата Без разлика како сте облечени најдобриот моден додаток е самодовербата. Вие ќе зрачите ако одите со високо крената глава и со насмевка на лицето.
| | веќе видена | слични

 Кога не знаете што да облечете, облечете се од глава до петици во црно, а кога се двоумите околу накитот ставете дискретен. Не ги бива сите за сè, па така нема ништо срамно ако немате совршено изострено сетило за мода и понекогаш се колебате дали доволно добро ги правите комбинациите. Ако се препознавате во ова, тогаш постојат трикови кои ќе ви помогнат да изградите одличен моден стил: Формирајте база за облекување Основната гардероба нека ви биде составена од парчиња кои лесно се комбинираат и имаат неутрални бои. Купете си маички во црна и бела боја, квалитетен пар фармерки, чевли во крем или сива нијанса, класична бела кошула, едноставен црн фустан, тесно здолниште, класични панталони во неутрална нијанса и некое џемперче без многу детали. Изберете една работа Ако не сакате да направите модна грешка, кога правите комбинација изберете само една работа што ќе доминира, без разлика дали тоа е кошула со волуменозни ракави, краток фустан, но затворен кај деколтето, или пак долг фустан со длабоко деколте. Не ...
| | веќе видена | слични

 Колку пати се случило да се заљубите во некое парче облека, но да се разочарате кога ќе видите дека големината која останала не ви одговара? Многумина се одлучуваат да го купат тоа парче и да го носат иако не им стои совршено, други пак, го купуваат со цел да ослабат (ако им е мало), трети да го однесат на поправка, а има и такви кои сами знаат да го приспособат. Иако постојат многу трикови за „направи сам“ проекти со кои може да ја коригирате облеката, сепак повеќето сакаат некој полесен начин. Најлесен пат за тоа е да се прикрие недостатокот, а во продолжение погледнете уште неколку трикови: Практикувајте слоевито облекување и недостатоците покријте ги со друго парче облека Користете ги коланите за подобро да ја истакнете половината, на пример со широки џемпери или туники Ако панталоните или здолништето ви се широки, а немате колан при рака, ставете ја кошулата внатре за да не делувате со целосно проширен изглед Пробувајте ја облеката пред да ја купите наместо да се потпирате на стандардна големина, која ...
| | веќе видена | слични

Ова е сезона на тексас кошули, па ако не сте купиле досега, побрзајте. Ние ви подготвивме неколку предлози како можете да ја носите. Можностите се неограничени. Може и со убав фустан Еднобојните фустани со дамски крој навистина одговараат со се. Ако не сте пробале досега, пробајте со тексас кошула. Со сако, да Носете ја како и секоја кошула, а преку неа облечете сако или јакна. Тегет – крем комбинација секогаш делува опуштено и пријатно за око. Совет плус: Средно темна, благо струкирана кошула е универзална и секому добро стои добро. Лесно се комбинира, одговара на сите, погодна е за сите прилики, освен формалните. Може да се носи и раскопчана Дезенираните панталони ќе делуваат смирено со раскопчана тексас кошула и бела маичка. Врзана на половината Со длабоки модели на здолништа одлично изгледа кошула врзана на половината. Здолништата бирајте ги според градбата, а кошулата врзете ја на најтенкиот дел. Од свечено, опуштено Црни маица и панталони се добра основа на секој стил. Ако излегувате некаде после ...
| | веќе видена | слични

 Секоја девојка до одредена возраст треба да има изградело свој стил по кој ќе се карактеризира и ќе го следи. Сепак, важно е да се знаат и некои општи модни правила кои не треба да се запоставуваат. Покрај оние општо познати правила, постојат и некои „тајни“ кои стилистите не ги кажуваа бесплатно, а добро е да ги знаете. Можеби нема многу да ви променат во животот, но добро е да ги знаете ако сакате да бидете комплетна девојка со стил. 1. Луѓето дефинитивно судат по изгледот – ваше е дали ќе обрнете внимание. 2. Да се има стил не значи дека мора да се носат фустани и штикли. 3. Не верувајте во сè што ќе видите на Инстаграм, посебно не на наместените гламурозни фотки. 4. Поминувањето предолго време на бирање аутфит може да ви го уништи остатокот од денот. 5. Најжешкото парче облека не е облека, независно од трендовите. 6. Немојте да бидете роб на трендовите и држете се до еден стил. 7. Некои модни правила постојат со причина. 8. Некои луѓе треба да се држат до едноставен стил и да не експериментираат со ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 440 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 117 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 5 % од луѓето можат да видат број на сликата, дали сте меѓу нив?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: