Макрадули:Без јавна дебата не може да се реализира барањето за ладна валалница во Кавадарци


Без јавна дебата не е возможно да се реализира барањето на кавадаречка компанија за инвестиција во ладна валалница во Кавадарци, рече заменик министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставниците на власта и невладиниот сектор денеска повторно дебатираа за изградбата на гасоводот на Водно. Според експертите, проектот долгорочно ќе има ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските иницијативи и претставниците на власта ниту на втората дебата за изградбата на гасоводот на Водно не најдоа заедничко решение. Од граѓанската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изградбата на магистралниот гасовод од Скопје кон Гостивар со крак кон Тетово низ Водно предизвика широки полемики во јавноста. Експертите и Владата сметаат ...
| | веќе видена | слични

Јавна дебата за влијанието на проектот „Национален гасификационен систем во Република Македонија, Делница 5 Скопје – Гостивар – Кичево“ врз животната средина ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска оствари работна средба со директорот за програмски менаџмент во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на јавното претпријатие Македонски енергетски ресурси, Бајрам Реџепи, во дебата посветена на изградбата на гасоводот по сртот на Водно во емисијата ...
| | веќе видена | слични

На средбата, соопшти Министерството за животна средина, е договорена реализација на проектот „Идентификација на извори на аерозагадување со користење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште три дена има рок до можното објавување на владејачката коалиција, но страните во преговорите кои во моментов се одвиваат активно - СДСМ и ДУИ, се чини ...
сите 501 | | | веќе видена

Албанските власти се уште немаат прецизна одлука кога и како ќе почне и како ќе се одвива наставата во училиштата. Како што потврдуваат од Министертвото за ...
сите 405 | | | веќе видена

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 177 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата на Ирак нареди итен преглед на опасните материјали во пристаништата и аеродромите и откри дека амониум нитрат е складиран на меѓународниот аеродром во ...
сите 154 | | | веќе видена

Јувентус испадна во осминафиналето од Лигата на шампионите, но Кристијано Роналдо повторно испиша дел од историјата во елитното клупско натпреварување на ...
сите 221 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска објасни за лошата економска состојба во државата и за лошите политики што ги спроведува власта. Она што ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрадули:Без јавна дебата не може да се реализира барањето за ладна валалница во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: