Turing Bird е нова веб страна од вработени во Google која ќе ви помогне при посета на одредени градови во светот


Одлична нова алатка од вработени во Google, кои преку проектот Area 120 во компанијата, развиваат сервиси во свое време, користејќи ги ресурсите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 494 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на граѓаните и на 31 политичка партија, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Кратово, побара поддршка на 21 април, ...
сите 352 | | | веќе видена

Да избереме претседател кој обединува, кој има свежи идеи, кој гледа напред, а не назад. Да избереме претседател кој достоинствено ќе не претставува во светот. ...
сите 31 | | | веќе видена

Нема друг да ни ја заврши работата, мора масовно да излеземе сите и да покажеме дека огромна бројка граѓани сакаат сите заедно да одиме напред, а не да се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Turing Bird е нова веб страна од вработени во Google која ќе ви помогне при посета на одредени градови во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: