Ентони Бордејн постхумно награден со шест Еми награди


3 копии

Откако холивудскиот режисер Глен Вајс ја доби наградата за режија на нагардите„Еми“, среде говор ја побара за сопруга својата девојка Јан Свендсен. Тој излезе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Режисерот на Оскарите, Глен Вајс (57) беше главна ѕвезда на синоќешното доделување на Еми наградите, откако на сцената ја прими Наградата за режисер на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот момент на овогодишното доделување на наградите Еми веројатно е предлогот за брак кој се случи на самата сцена. Публиката со одушевување го проследи ...
| | веќе видена | слични

Режисерот Глен Вајс освои награда на престижните награди “Еми”, во категоријата “Variety Special” за режија на доделувањето на наградите “Оскар”Во моментот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ентони Бордејн постхумно награден со шест Еми награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: