Росана Јанков се огласи по написите дека се разведува

По написите во медиумите дека виолинистот Никола Јанков-Коки , кој беше дел од дуото „Дуле и Коки“ и неговата сопруга Росана се разведуваат, се огласи Росана, која е портпарол во АМСМ. Росана не ги негираше, ниту ги потврди гласините дека на бракот со Коки по десет години му доаѓа крајот. „ За мојот приватен живот, немам коментар. За сите мои професионални ангажмани ви стојам на располагање“, ни изјави Росана. Коки не одговори на нашите повици и пораки. Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото “Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана Јанков инаку портпарол во АМСМ се разведуваат. Двојката која повеќе од 10 години е во брак и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на големо бруи дека музичарот веќе и се отселил од нивниот заеднички дом и живее сам во изнајмен стан. – Не сакам да зборувам за мојот приватен живот, ниту пак сакам да коментирам. Напишете што сакате, изјавил Коки за Вечер Прес. Сопругата Росана го изјавила истото и потенцирала дека не планира да го коментира својот однос со Коки. „За мојот приватен живот, немам коментар. За сите мои професионални ангажмани ви стојам на располагање“ – изјави Росана за „Женски магазин“. Коки и Росана со години важеа за еден од најстабилните парови во македонскиот џет-сет, брак проследен без скандали и далеку од очите на јавноста. Росана во едно интервју раскажа дека парот се запознал пред 16 години, кога Росана работела како ...
| | веќе видена | слични

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото „Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. Двојката која е во брак повеќе од 10. години и ја имаат ќерката Лара, наводно решила да стави крај на бракот, а чаршијата на големо бруи дека музичарот веќе и’ се отселил од нивниот заеднички дом и живее сам во изнајмен стан. „Не сакам да зборувам за мојот приватен живот, ниту пак сакам да коментирам. Напишете што сакате“, изјавил Коки за Вечер Прес. Сопругата Росана го изјавила истото и потенцирала дека не планира да го коментира својот однос со Коки. Популарниот музичар и неговата сопруга Росана, инаку портпарол во АМСМ, ја имаат ќерката Лара. Росана не ги негирала, ниту ги потврдила гласините дека на бракот со Коки по десет години му доаѓа крајот. „За мојот приватен живот, немам коментар. За сите мои професионални ангажмани ви стојам на располагање“, изјавила Росана за „Женски магазин“. Се обидовме да стапиме во контакт со Коки Јанков, со цел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот музичар Коки Јанков дел од некогашното дуо Дуле и Коки се разведува од својата сопруга Росана Јанков, инаку портпарол во АМСМ. Тимот на „Ексклузив“ на 1ТВ, дознава дека двојката решила да се разведе по една деценија брак од кој ја имаат и ќеркичката Лара. Причините за разводот сè уште не се познати иако бракоразводната постапка е во тек, дознава 1ТВ. Коки и Росана со години важеа за една од најстабилните двојки меѓу познатите личности, брак проследен без скандали и далеку од очите на јавноста.
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 333 | | | веќе видена

Германската канцеларка призна дека и на Европскиот совет во декември не успеале да постигнат договор со Франција за повторно отворање на прашањето за почеток ...
сите 276 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Росана Јанков се огласи по написите дека се разведува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: