Ураган Флоренс го зафати источното крајбрежје на САД


8 копии

Бурата Флоренс, иако ослабена и понатаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина додека се движи кон источниот брег ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Отсечени се илјада куќи, а надојдените реки се излеваат. „Флоренс“ ураганот кој донесе голема количина од 100 литри по метар квадратен во делови од Северна ...
| | веќе видена | слични

Eден од најкатастрофалните урагани и натаму претставува опасност по сите кои ќе му се најдат на патот. Најмалку 15 луѓе загинале во разорниот ураган Флоренс, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во американската сојузна држава Северна Каролина има полни раце работа поради бројните грабежи после поплавите кои што ги донесе ураганот „Флоренс“. ...
| | веќе видена | слични

Смртоносниот ураган Флоренс, во неделата донесе нови обилни врнежи од дожд во Северна Каролина, па го отсече крајбрежниот град Вилмингтон, оштети десетина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 567 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Џон Мејџор ја повика денеска премиерката Тереза Меј да се откаже од своите „црвени линии“ во врска со Брегзит и да му дозволи на ...
сите 422 | | | веќе видена

Од овој ден крштевањето значи духовно раѓање, почеток на човековото живеење во верата. За значењето на овој празник и неговото одбележување повеќе од разговор ...
сите 343 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Како што српски Курир, Огњен Врањеш во недела во попладневните часови доаѓа во Србија. Тој во најголема тајност пристигнува со вечерн лет. Карлеуша секако ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураган Флоренс го зафати источното крајбрежје на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: