Кои се омилените дестинации на секој хороскопски знак?

Хороскоп за 37та недела : Уживате со луѓе кои најмногу ги сакате на светот, било да сте на извонредно место или во планина – нема ништо побогато од тоа. Сепак, ако не знаете како да ја одберете вашата следна дестинација, можеби таа се крие во вашиот хороскоп! Овен Овенот е авантурист и е во постојана потрага по предизвик и акција. Сепак, понекогаш мора да ги земете во предвид и желбите на вашиот партнер. Бик Биковите имаат вкус и сакаат сè што е луксузно, па брегот на јужна Италија е идеално место за нив. Близнаци Близнаците сакаат да патуваат по егзотични места. Го обожаваат богатиот ноќен живот, многу забава и авантури, како и убави пејзажи. Рак Раковите се тип на луѓе кои сакаат да останат на едно место или дома, што значи дека патувањето за нив може да значи мал напад на анксиозност . Лав Со одличен карактер и стремеж кон драматичноста. Лавовите сакаат да патуваат на луксузни локации кои се поврзани со познати личности и голема популарност. Девица Девиците попрво би отишле на место богато со историски ...
| | веќе видена | слични

 Има парови на кои навидум не им е „пишано“ да бидат во врска. Нивните карактери се дијаметрално различни, така што малкумина би поверувале дека е возможно да се поврзат. Сепак, тие магнетски си се привлечни, па на некаков чудесен начин завршуваат заедно. Велат за врската е потребно доста труд и откажувања. Од друга страна, ништо не вреди ако не постои хемија помеѓу партнерите. Чувството на пеперутки во стомакот, како и она дека со вашата сродна душа сте родени под иста ѕвезда. Кога станува збор за ѕвездите, астролозите се децидни дека три љубовни двојки ги надминуваат прогнозите и очекувањата. Иако се оддалечени светлосни години и поседуваат тотално поинакви особини, некако го наоѓаат патот едни до други. И тоа е навистина магично. Ова се хороскопските знаци кои фатално се привлекуваат – а сосема се разликуваат: Првите сакаат сѐ да држат под контрола. Уживаат кога сите погледи се вперени кон нив и луѓето им се восхитуваат. Кај другите, пак, ситуцијата е обратна. Спонтани, мирни и креативни, тие баш и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вага Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и на вас ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате можност да почнете некоја работа која ќе ви донесе голем профит но не се исклучува ниту можноста да не станува збор само за еден проект. Немојте да се откажувате од ниту проект бидејќи ќе имате исклучително поволни услови кои лесно ќе ги искористите и ќе ви донесат профит. Со луѓето со кои ќе бидете во комуникација бидете искрени и лесно ќе имате позитивна работна атмосфера која ќе ви донесе голема заработувачка. Девица Месец септември ќе ви донесе многу изненадувања, но едно од нив ќе ви се стори речиси неверојатно. Вртење на главата е за оние игри во кои се делат награди и во кои никогаш не сте верувале. Ќе поверувате, кога ви се јават и ви соопштат дека сте добиле прилично пристојна сума, која ќе ви дојде за последните планови кои си мислевте дека треба да ги одложите за доста натаму во времето. Јарец Една, а можеби и повеќе работни можности, следниот месец ќе ви ...
| | веќе видена | слични

Овен Не сакаат да собираат пари на куп, туку повеќе сакаат секогаш да вложуваат, а не бегаат од ризичните инвестиции кои некогаш им се исплаќаат, а некогаш не. Импулсивни и темпераменти не се занимаваат со размислување за иднината, па и нивниот однос кон парите е таков. Бик Како сите земјени знаци и Биковите се на глас како штедливи и претпазливи со парите. Сепак, луѓето родени во овој знак не се скржави и секогаш ќе ги потрошат со задоволство парите на убава храна, пијалок или уредување на домот, со тоа приказната за нивната штедливост обично не држи вода. Сакаат да собираат пари и работи. Близнаци Близнаците живеат од момент до момент, што е видливо и по нивниот однос кон парите. Невнимателни се и не сакаат да штедат, па често се во долгови, од кои се извлекуваат со барање позајмици или кредити. Рак Овие луѓе се многу внимателни со парите и од мали нозе се штедливи и промислени. Сакаат да „калапат“ пари и не се склони кон расипничко однесување, но не се скржави, па секогаш со задоволство им позајмуваат ...
| | веќе видена | слични

Нивната планета Нептун е поврзана со сништата и визиите. Овие луѓе имаат голема верба и надеж, ги изразуваат чувствата и добро ги чувствуваат вибрациите на другите луѓе. Секако во прашање се – Рибите! Тие живеат во свет создаден од сништата. Се разликуваат од другите луѓе по жива мечта, креативност, интуиција и визионерски дух, а често поседуваат некои ретки способности и таленти. Покрај Ракот и Шкорпијата, Рибите се исто така воден знак. Во астрологијата, водата е елемент на чувства. На тој начин, имаат способност да видат невидливи работи кои покажуваат состојба на работите пред да се случат. Како Близнаците, Девиците и Стрелците, Рибите имаат променлив карактер, што значи дека лесно може да ги импресионирате. Со рибите владее Нептун – планета која е поврзана со тајни и мистерии. Рибите како последен знак на Зодијакот сакаат да ги сочуваат скапоцените остатоци од претходниот циклус за непознатата иднина која ги очекува. Со едната нога во сегашноста, а со другата во иднината, често имаат визија што би ...
| | веќе видена | слични

Понекогаш ни е чудно како некои двајца можат да се заедно, башка и многу вљубени и среќни… Но, ништо не е случајно. Иако во астрологијата понекогаш можеме некои знаци да протолкуваме погрешно, сепак, умее и да помогне. Доколку се восхитувате на некои вљубени двојки кај кои страста е како и првиот ден проверете да не се меѓу овие комбинации… Терезија и Скорпија Терезиите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. терезиите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Терезиите се советници, а Скорпиите уживаат во тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емотивност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како ...
| | веќе видена | слични

Хороскоп за 38та недела : Кога станува збор за кавга, секој знак за хороскоп има некои од неговите начини за силен израз на незадоволство. Кој е драматичен, а кој тивок? Кој кога ќе се налути, можат да летаат пердуви?!? Овен Kако претставник на огнените знакови, Овните имаат многу краток фитил. Во состојба е да се налути и за најмала ситница, а секоја навреда ја доживува како напад на сопственото его. Бик Бикот е земјен знак и тоа го прави многу трпелив. Некој би помислил дека е толку толерантен што многу лесно можете да му се качете на глава, но внимавајте секогаш не е баш така. Близнаци Како воздушен знак, Близнаците се крајно интелигентни и хиперактивни. Ако е навистина непријатна ситуација, тој ќе му се обрати на противникот со избирање на вистинските зборови во желбата да го совлада. Рак Ракот генерално не ги троши своите нерви, од друга страна и ништо не може да предизвика паника во него, тој се грижи и размислува која била причината за неговата нервоза, а ретко има изливи на бес. Лав Како и другите ...
| | веќе видена | слични

Со почетокот на секој месец се прашуваме како ќе ни биде во љубовта, на работа, ќе имаме ли доволно пари да го минеме месецот… Астрологијата за септември одредила кои три знаци нема да треба да се секираат за пари. Погледнете дали сте меѓу нив! Терезија Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и на вас ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате можност да почнете некоја работа која ќе ви донесе голем профит но не се исклучува ниту можноста да не станува збор само за еден проект. Немојте да се откажувате од ниту проект бидејќи ќе имате исклучително поволни услови кои лесно ќе ги искористите и ќе ви донесат профит. Со луѓето со кои ќе бидете во комуникација бидете искрени и лесно ќе имате позитивна работна атмосфера која ќе ви донесе голема заработувачка. Девица Месец септември ќе ви донесе многу изненадувања, но едно од нив ќе ви се стори речиси неверојатно. Вртење на главата е за оние игри во кои се делат награди и во кои никогаш не сте верувале. Ќе поверувате, кога ...
| | веќе видена | слични

Вага и Шкорпија 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни Вагите и Шкорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Шкорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Шкорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емоционалност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како никој друг. Заедно, тие се губат во својот свет на идеализирање и заеднички ја создаваат својата среќа, далеку од другите. Поврзаноста меѓу нив се забележува секогаш. Тие се одлични заедно бидејќи создаваат баланс. Ракот чувствува многу и е приземјен, додека пак Рибите се креативни и ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите љубови, може да се роди помеѓу припадниците на овие два знака. Овен и Водолија се два спротивни знаци, кои се привлекуваат на сите животни полиња. Веќе при првата средба, овие два знака, почнуваат да пуштаат искри. Овие два хороскопски знаци сакаат долги разговори, се впуштаат во авантури и сакаат да бидат дел од големо друштво, а кога се заедно, луда забава им е загарантирана. Припадниците на двата знака сакаат да се независни, што е добро, бидејќи нивната врска нема да биде загушена од посесивност. Атрактивната Водолија му привлекува внимание на доминантниот Овен, а Водолиите паѓаат на големата самодоверба која ја поседува Овенот. Иако ваквата врска е последица на фатална привлечност, и тоа како може да дојде до силни конфликти. Најголемиот проблем настанува кога кај двата знака ќе преовлада тврдоглавоста, но кога ќе се смират страстите, сѐ се враќа во нормала.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 333 | | | веќе видена

Помошник тренер на хрватската ракометна репрезентација Хрвоје Хорват, најавувајќи го полуфиналниот натпревар на Европското првенство против Норвешка, кој е ...
сите 281 | | | веќе видена

Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство.  Противуставен и неприфатлив предлог , вака го оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 350 | | | веќе видена

Од таму велат дека се уште е рано за такво нешто, како и дека дел од случаите за кои имало индиции дека се поврзани со корона вирусот, биле погрешни. Во ...
сите 414 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, се сретна со резидентни амбасадори од земјите членки на Европската унија, во нашата држава.На средбата беа изразени ...
сите 116 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се омилените дестинации на секој хороскопски знак?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: