Александра Јанева го заокружи летниот проект со макфестовски хит


Освен со хитот „Ќе се вратам некој ден“ и заедничката „Еуфорија“ со колешката Наташа Малинкова, Александра Јанева летово нè почести и со неколку преработки на познати македонски и странски песни, сето тоа спакувано во проектот наречен #SummerJam. Бидејќи и летото е веќе при крај, пејачката одлучи да го заокружи овој проект со еден од најголемите хитови што произлегоа од „Макфест“, фестивал на кој Јанева триумфираше двапати.Последната преработка од нашиот #summerjam проект е за хитовите кои ги дава најголемиот фестивал во Македонија. „Ако ме сакаш“ беше апсолутниот хит од Макфест 2017. Уживајте. <3 #акомесакашGepostet von Aleksandra Janeva am Freitag, 7. September 2018Станува збор за баладата „Ако ме сакаш“, која на минатогодишниот „Макфест“ ја изведе една од најнадежните млади музички ѕвезди во земјава и регионот – талентираната Лина Пејовска, а на која стои потписот на веќе докажаните Дарко Димитров и Елена Ристеска. Секако дека струмичанката му даде свој печат на овој макфестовски хит, во придружба само на ...
| | веќе видена | слични

Младата Лина Пејовска продолжува да ги освојува срцата на публиката во регионот, а додека во тек е промоцијата на нејзиниот нов сингл „Топло-ладно“ (или српската верзија „Одлучи се“), таа одлучи да направи преработка и тоа на деби-синглот на српската колешка Анастасија Ражњатовиќ.Во придружба само на пијано, Лина одлично ги прикажува своите вокални способности. Многумина сметаат дури и дека нејзината верзија е подобра од оригиналниот „Савршен пар“ на ќерката на Цеца, а заедничко на двете млади дами им е тоа што соработуваат со истиот композитор и продуцент – нашиот Дарко Димитров.За само неколку дена од објавувањето, видеото собра над 170.000 прегледи на Јутјуб, заедно со стотици позитивни коментари и пофалби за 16-годишната ѕвезда, а како звучи сето тоа дознајте во продолжение. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Младата Лина Пејовска која има само 16 години веќе има милионски хит, "Ако ме сакаш", таа пред 2 месеци извади и нов видео запис "Топло ладно", а овој пат прави "cover" на песната на Анастасија Ражњатовиќ "Совршен пар".Бројките се доказ за талентот на Лина , па за само 3 дена видеото има над 150,000 прегледи и изобилува со позитивни коментари. Ексклузивно за 1ТВ Лина Пејовска изјави:-Што да кажам освен дека сум пресреќна, драго ми е што публиката сака да ме слуша, а тоа го покажува гледаноста на cover-ot како и на сите мои други песни. Покрај гледаноста и позитивните коментари ми даваат мотив да работам на тоа што најдобро го знам.TV1
| | веќе видена | слични

Анастасија Ражњатовиќ тргна по стапките на својата мајка и конечно ја започна својата музичка кариера. Таа ја сними песната “Совршен пар” по која веднаш дојде до голема популарност, а во наредниот период таа спрема нови убави новости. Уште од мала Анастасија има љубов кон музиката, а со само 11 години таа ја отпеа песната “ I will Always Love You” и од тогаш се збореше дека ќерката на Цеца “убива”. Меѓутоа кога истата песна ја отпеа сега во една емисија, покажува колку напредувала во музиката, но и дека има и несекојдневна боја на гласот, како и нејзината мајка. Дека Цеца е горда на својата ќерка покажува и објавеното видео на нејзиниот Инстаграм профил: Mamin brilijant….. @tegraf.rs A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on Sep 13, 2018 at 3:49am PDT
| | веќе видена | слични

Неодамна Александра Јанева и гитаристот Тино Стојановски направија нова верзија на “Ако ме сакаш” од Лина Пејовска. Преработката е објавена во пресрет на новото издание на “Макфест 2018” кое ќе се одржи од 4-ти до 6-ти октомври. “Оваа ќе биде нашата последна преработка од летниот проект #summerjam. Изведбата е во чест на хитовите кои ги дава најголемиот фестивал во Македонија. Според мене, “Ако ме сакаш” беше апсолутниот хит oд “Макфест” минатата година”, вели Александра која настапуваше на ланското издание на фестивалот како гостин во ревијалниот дел. Со изведбата на песната Лина Пејовска во Штип ја доби наградата за дебитант на годината. Во текот на летото, Александра Јанева заедно со Тино Стојановски и бендот 2Be ги обработија: “Херој”, “Километри” и “Us”.
| | веќе видена | слични

Наследничката на Цеца прв пат прозборела за победничката во првата сезона на Задруга.Во едно интервју Анастасија коментирала за актуелните трендови во музиката и во таа прилика го изнела своето мислење за разни изведувачи.Но, никој не се наевал дека ќе го изнесе мислењето за Кија Коцкар.- Ми се бендисува. Сето тоа има сличен музички правец. Ми се бендисува од Маја Беровиќ цел албум. Песните на Кија исто така се супер – искоментирала Анастасија и додала дека сеуште не ја слушнала новата песна на Кија "Потпис".- Ја слушав само првата песна која ја направила – кратко искоментирала Анастасија.Во продолжение на интервјуто Ражнаовиќ прокоментирала дали би снимала дует со Коцкар.- Моментално не размислувам за дуети. Концентрирана сум на на себе и својата соло кариера. Во пет, шест песни планирам да бидам сама – заклучила младата пеачка.
| | веќе видена | слични

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 218 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас ви е ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александра Јанева го заокружи летниот проект со макфестовски хит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: