Лекарската комора незадоволна од покачувањето на платите во јавното здравство - бара 15% зголемување


Лекарската комора незадоволна од покачувањето на платите во јавното здравство за само 5 проценти. Извршниот одбор на комората реагираше бидејќи со синдикатите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Реакција и барање за повисока плата на адреса на Владата упатува и независниот академски синдикат. Според дописот до медиумите од НАкС потенцираат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот академски синдикат (НАкС) бара Владата веднаш да го зголеми буџетот наменет за платите на вработените во јавните високообразовни и научни установи ...
| | веќе видена | слични

Независниот академски синдикат го поздравува покачувањето на платите во основното и средното образование и побара зголемување на платите и за вработените во ...
| | веќе видена | слични

Хаос во однос на начинот на пресметка на платите и нивната висина. Нивно пресметување со бодови, а не според коефициенти на сложеност на работното место. ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на културата на Република Македонија тврди дека вработени на исто работно место во разни институции земаат различни плати. Исто така, од таму ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 314 | | | веќе видена

Општина Берово денеска е општината со најмногу новозаболени од Ковид-19 во Пијанечко-малешевскиот регион. Вкупно тројца граѓани покажаа позитивни резултати кои ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Организацискиот одбор на иницијативата „Доста е“ денеска во соработка со месните заедници, организираше протести во четири рурални средини во тетовско со цел ...
сите 137 | | | веќе видена

Субвенциите за малцинските заедници во моментов е само дебата која е отворена. Субвенциониравме вработувања во странските инвестиции во сите слободни економски ...
сите 146 | | | веќе видена

Владата неспособна да ја стартува учебната година, 40 илјади ученици ќе останат надвор од образовниот процес, немаат ИТ-уреди за да ја следат наставата преку ...
сите 454 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарската комора незадоволна од покачувањето на платите во јавното здравство - бара 15% зголемување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: