Коѕијас: Си го земавме за нас името „Македонија“


2 копии

Договорот од Преспа ќе биде изгласан во грчкиот Парламент со 153 гласа „за“ од можните 300, уверува неговиот претседател Никос Вуцис. „Преспански договор ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Мислам дека не постои можност спогодбата од Преспа да не биде ратификувана, вели претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис во интервју за грчката ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како што јави дописничката на МИА од Атина, Вуцис смета дека решението меѓу Македонија и Грција пред пратениците ќе дојде во февруари или март и дека ќе има ...
| | веќе видена | слични

Грчката опозициска партија Неа демократиа нема да го поддржи Договорот за името, ниту ќе го потпише, ниту, пак, ќе гласа за негова ратификација во грчкиот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев е приврзан кон ЕУ и НАТО. Со новото име, неговата земја ќе успее да стане членка. Европскиот Парламент ја поддржува неговата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Без поддршка од коалициониот партнер Независни Грци, не постои владино мнозинство и потребни се избори, смета лидерот на грчката партија Река, Ставрос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

 Иако понекогаш разводот е подобра опција од токсичен брак, сепак кога имате деца, може да остави последици на кои родителите не секогаш обрнуваат внимание. ...
сите 164 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас: Си го земавме за нас името „Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: