Оваа река секоја година станува зелена и тоа на ист дена – еве и која е причината (видео)


Станува збор за биолошки безбедна пудреста портокалова материја, која во контакт со вода станува зелена. Еден брод ја испушта материјата во реката, а втор го ...
| | веќе видена | слични

Потресот од 4,2 степени кој во саботата беше регистриран во Босна и Херцеговина практично ја проголта реката Врљика во Хрватска. Како што јавуваат локалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 119 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател за Република Македонија Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. Смета дека ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа река секоја година станува зелена и тоа на ист дена – еве и која е причината (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: