Натали Портман едноставно убава

Натали Портман во црн фустан со наметка од „Диор“ во Венеција, покажа дека убавината е во едноставноста, велат модните критичари. 37-годишната актерката го засили гламурот на Филмскиот фестивал во Италија. Таа се појави на прес по повод нејзиниот најнов филм Vox Lux. На Би Текстот Натали Портман едноставно убава е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични
2 копии

Мијата на 10 септември ќе го отвори музичкиот фестивал на контролори на летање во Саленто, Бриндизи- Италија. За овој настап таа создаде свој бенд од врвни музичари, наречен Контрол фрикс. Иво Митковски на тапани, Петар Димитриовски (Mark Purpose) на клавијатури и Кире Мирчовски на гитара. „Контрол фрикс“ ќе бидат дел од фестивалот кој ќе се одржи за првпат оваа година. Ќе имаат настап од 40 минути во кој има многу песни кои ги поврзуваат контролорите, како Crazy, Wake me up, Move in the right direction, а секако Мијата нема да заборави ниту на своите „Верувам во себе“ и Regret. Освен македонските „Контрол фрикс“, ќе настапат и контролори од Чешка, Германија, Иран, Шпанија и други. Мијата е веќе долго време на македонската музичка сцена и иако пред три години го издаде и својот прв албум, а наскоро најавува и втор албум. Текстот Мијата на фестивал во Италија е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

„Контрол фрик“ се вика бендот на кантавторката Наташа Крстевска- Мијата со кој ќе настапи на фестивалот „Контролерс мјузик фестивал“, специјализиран за настап на контролори на летање од целиот свет. Настанот ќе се одржи во понеделник во Саленто, Италија. Мијата, која 17 години работи контролор на летање, со својот бенд ќе го отвори фестивалот со 40 минутен настап. „ Јас сум контролор на летање вљубен во музиката и се воодушевив кога видов дека не сум сама на светот. Во два дена на овој open- air фестивал ќе настапат 13 бендови од разни земји. Секој бенд има најмалку еден контролор на летање со активна дозвола, а јас им благодарам на моите колеги од Македонија кои ме избраа за свој претставник. Голема чест ми е што нашиот Контрол фрикс ќе го отвори овој историски фестивал со надеж дека ќе прерасне во традиција и здравје можеби и Македонија ќе биде земја домаќин. Се надевам на убава контрола на летање на сцена“ - ни изјави Мијата. Мијата е веќе долго време на македонската музичка сцена и иако пред три години ...
| | веќе видена | слични

Јас сум контролор на летање вљубен во музиката и се воодушевив кога видов дека не сум сама на светот. Во два дена на овој open- air фестивал ќе настапат 13 бендови од разни земји во светот. Секој бенд има најмалку еден контролор на летање со активна дозвола … Мијата на 10.тти септември ќе го отвори музичкиот фестивал на контролори на летање во Саленто, Бриндизи,Италија. За овој настап таа создаде свој бенд од врвни музичари, наречен „Контрол фрикс“. Иво Митковски на тапани, Петар Димитриовски (Mark Purpose) на клавијатури и Кире Мирчовски на гитара. „Контрол фрикс“ ќе бидат дел од фестивалот кој ќе се одржи за прв пат оваа година. „Јас сум контролор на летање вљубен во музиката и се воодушевив кога видов дека не сум сама на светот. Во два дена на овој open- air фестивал ќе настапат 13. бендови од разни земји. Секој бенд има најмалку еден контролор на летање со активна дозвола, а јас им благодарам на моите колеги од Македонија кои ме избраа за свој претставник. Голема чест ми е што нашиот „Контрол фрикс“ ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 877 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 429 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натали Портман едноставно убава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: