Се појави фотографија на Меган Маркл во кревет и без шминка

Фановите на британското кралско семејство се одушевени од фотографијата на Меган Маркл , која е во кревет во друштво со своето кумче , ќерка на својата пријателка Бенита Лит. Се претоставува дека фотографијата се појавила на нејзиниот Инстаграм профил по веридбата за принцот Хари , но веднаш потоа морала да ја избрише. Фотографијата на Меган во опуштено издание во пижами настанала за време на Божик 2016 кога Лит и нејзината ќерка биел на гости кај Меган во Лос Анџелес.   Sharing cause this photo is so darn adorable
| | веќе видена | слични

 Принцот Хари целиот свој живот го живеел пред очите на јавноста – од моментот кога се родил, па во деновите на младоста и до неговата свадба. Тој е многу поразличен и бил поопуштен од неговиот брат Вилијам, многупати се спротивставувал на правилата и бил , па со самото тоа медиумите имале поголем „пристап“ до неговиот живот. Сепак, и покрај тоа, има работи кои многумина не ги знаеле за него, освен оние кои му се верни фанови и истражуваат за него. Во продолжение погледнете неколку интересни факти кои можеби не сте ги знаеле: Неговото име не е Хари, туку принц Хенри Чарлс Алберт Дејвид, а Хари е само неформален прекар. Тој е висок 1.85 m, а покрај Меган која е висока 1.67 m, принцот изгледа многу повисоко. Принцот Хари разговарал по телефон со принцезата Дијана дента кога таа загинала и се кае што повикот траел толку кратко. Тој имал слика од Хали Бери во собата во домот каде што живеел на факултет, како и други додатоци кои ја составуваат вообичаената студентска соба. Хари и неговиот брат Вилијам добиле ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Меган Маркл како член на кралското семејство мора да почитува одредени правила. Сопруга на Хари не смее да носи нокти во боја или модна креација со голи раменици (а ова правило неколкупати го прекрши). Иако се принцези, постои одреден накит кој не смеат да го носат до 18 часот. Станува збор за тијара, накит кој смеат да ја носат само омажените жени и тоа навечер. Исклучок беше Маркл која на денот на свадбата со Хари носеше тијара. Пред официјално да станат сопруги на принцевите, ниту Меган Маркл ниту Кејт Мидлтон не смееја да носат тијара во јавност. – Тоа е знак дека сте омажени и не барате маж. За мажите е знак дека не треба да ви се додворуваат – рекол Грант.
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс ја обожавал Меган Маркл, пишуваат светските медиуми, и велат дека тој е многу среќен за бракот на неговиот син со некогашната актерка. Близок член на семејството откри дека принцот Чарлс и Меган беле во одлични односи. „Меган му е многу драга на Чарлис и тој мисли дека таа е нешто најдобро нешто што му се случило на Хари“, пишуваат медиумите. Маркл посебно се зближила со нејзиниот свекор во текот на нивното патување во замокот во Шкотска. Текстот Меган е најубавото нешто на Хари, вели принцот Чарлс е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Извор близок на кралското семејство рекол дека принцот Чарлс е многу среќен поради бракот на неговиот син со Меган Меркл.Сите знаеме колку можат да бидат напнати семејните односи, но засега изгледа дека врската на Меган Меркл со нејзиниот свекор неможе да биде подобрра од било кога! Извесен "член од семејството" навел за списанието Veniti Fer како војвотката од Сасекс, и принцот Чарлс, татакото на Хари, созаваат "одличен однос", пишува Стил.Изворот понатаму наведува дека венчањето на Хари и Меган наводно била пресвртница во односот на Чарлс спрема парот, и тој ден се покажал "мноу љубезен спрема нив". Принцот од Велс во таа прилика ја исптарил Меган до олтарот, бидејќи нејзиниот татако неможел да присуствува на венчањето поради здравствени проблеми. Хари наводно "вечно ќе му биде благодарен на својот татко" поради овој гест, и "поврзаноста меѓу нив е силна".Изворот наведува дека дека Чарлс "и дава голема подршка на Меган и сочуствува со сите проблеми низ кои поминува со таткои"."На Чарлс Меган многу му е ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс се најде на престижната листа на најубаво облечени жени во 2018 година, според списанието Vanity Fair. На годишниот „попис“ на Vanity Fair се најдоа многу познати лица од светот на шоубизнисот, но на листата се и тенисерката Серена Вилијамс,адвокатката Амал Клуни, моделот Бела Хадид, глумицата Зои Кравитц и др. Меѓу мажите со најмногу стил се наведени Ле Брон Џејмс и Џеј Зи, но неговата сопруга Бијонсе не се најде на годинешната листа на Vanity Fair
| | веќе видена | слични

Северозападниот Универзитет на Илиноис во САД, каде што студирала новата војвотка од Сасекс, Меган Маркл, го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти.– Можете да постигнете што ќе посакате, ако завршите на Северозападниот Универзитет, гласи слоганот на институцијата испишан покрај ликовите на Маркл и други успешни луѓе – поранешни студенти. Таа самата го носи епитетот хуманитарка и војвотка.Новата припадничка на британското кралско семејство во 2003 година дипломирала на Колеџот за комуникации.Текстот Универзитетот на Меган Маркл го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Како дел од кралското семејство Кејт Мидлтон и Меган Маркл мора да се придржуваат на бројни правила. Веќе е познато дека не смеат да се лакираат со лакови чии бои имаат силни тонови, ниту пак да носат облека со голи раменици. Се проценува дека Меган има колекација на накит повредна од 8 милиони долари, но таа не може сама да одлучува кога и што ќе носи. Грант Харолд, кралскиот батлер, постојат парчиња накит кои смее да се носат само после 18 часот, дури и доколку сте принцеза. Станува збор за тијари, накит кој е резервиран само за мажените жени, а тие смеат да ги носат само навечер. Отстапка е направена за свадбата на Меган и принцот Хари. Пред да влезат во кралското семејство, ниту Меган ниту Кејт не смееле да носат тијари во јавност. -Тоа е знак на статус и показател дека сте зафатена жена и дека не барате маж. На мажите тоа им е јасен знак да не се обидуваат да се додворуваат, тврди Грант. Спротивно на ова, двете можат да носат дијаманти во текот на целиот ден, но сепак многу почесто ги носат на раскошни ...
| | веќе видена | слични

Како членка на кралското семејство, Меган Маркл мора да се придржува до голем број правила. Тука се оние веќе познатите кои велат дека не смее да носи лак за нокти или облека со голи рамена (кои неколкупати ги прекрши), но постојат и онакви за кои многу малку се зборува. Се проценува дека нејзината колекција од накит е вредна повеќе од милион евра, но Меган не смее да одлучи самата што и кога ќе носи. Грант Херолд, кралскиот батлер, тврди дека постојат парчиња накит кои смеат да се носат само по 18:00 часот, дури и ако сте принцеза. Се работи за тијари резервирани само за жени во брак, но и тие смеат да ги носат само навечер. Единствениот исклучок е Меган Маркл, која смееше да носи тијара на денот на венчавката со принцот Хари. Пред да бидат венчани со член од кралското семејство, ниту Кејт Мидлтон, ниту Меган Маркл не смееја да носат тијари во јавност. „Тоа е знак на статусот и показател дека повеќе не барате маж. Со тоа им давате знак на мажите дека не смеат да ви се додворуваат“, вели Грант. Спротивно на ...
| | веќе видена | слични

Уште пред да се омажи за принцот Хари, Меган Маркл почна да се облекува според кралските правила. Таа сега носи шапки на скоро секој јавен настан, облекува фустани и сукњи над колена, избегнува голи раменици, не носи блузи или фустани со длабоко деколте. Облеката што ја носи Меган за кратко време се распродава во продавниците, а стилистите во светот ја нарекуваат модна икона. Кога ја запрашале во едно интервју што мисли за новиот стил за облекување и за шапките што мора да ги носи, Меган откри дека ѝ се допаѓаат и дека жали што и порано не ги носела. Погледнете некои од најубавите шапки со кои војвотката од Сасекс се појави во јавноста изминатава година. Текстот (Галерија) Најубавите шапки на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 515 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 76 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 282 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 132 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се појави фотографија на Меган Маркл во кревет и без шминка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: