ЛЕ : Ренова едвај против Гленторн

Ренова го победи Гленторан со минимални 2-1 во првиот натпревар од првата рунда во Лигата Европа. Гипсарите до победата стигнаа благодарение на головите на ...
| | веќе видена | слични

Ренова успеа да ја впише втората победа во европските фудбалски купови по онаа над Риека во Интертото купот во 2008 година. Овојпат славеше над Гленторан од ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Џебчиште на реваншот против Гленторан во Белфаст ќе патува со минимална предност, но и еден примен гол (2:1) Стравувањата во таборот на Ренова дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕ : Ренова едвај против Гленторн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: