Лазаров: Целта ни е да бидеме инкубатор на млади квалитетни ракометари кои ќе бидат препознатливи од која школа излегле

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров својата мисија „Ракомет За Секое Дете“ преку отворање на школи низ Македонија ја започна официјално пред една ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Општина Кисела Вода во соработка со Технолаб ДОО Скопје започна со изготвување на катастар на загадувачи. Катастарот на загадувачи ќе содржи податоци за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова енергетски ефикасна фасада ќе добие основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во општината Кисела Вода во Скопје. Со новата фасада ќе се обнови целосно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во основните училишта на територија на Општина Кисела Вода првпат во училишните клучи седнаа 627 првачиња. Првиот училишен ден, соопшти општината, е воедно и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во понеделник, со започнување на новата учебна година, Општина Кисела Вода ќе започне кампања за поголема безбедност на учениците во училиштата кои се под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски пред почетокот на натпреварувачката сезона 2018/19 година, денеска оствари работна средба со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кисела Вода спроведува акција за пребележување на пешачките премини на улиците пред сите училиштата и градиники на својата територија. Пребележувањето, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 725 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Целта ни е да бидеме инкубатор на млади квалитетни ракометари кои ќе бидат препознатливи од која школа излегле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: