Црн викенд во Македонија, за два дена извршени три самоубиства


Црн викенд во Македонија, се самоубија три лица. Момче со пиштол си го одзема животот во Делчево, дедо се самоуби во Гостивар, а млад неготинец се самоубил со бесење. Младо момче се самоуби во Делчево. -На 25.08.2018 година околу 14,30 часот во Полициска станица Делчево, било пријавено дека на улица „4 Јули“ во сопствениот дом, самоубиство со огнено оружје – пиштол извршил Д.Ш. (19), се наведува во полицискиот билтен. Во Полициска станица Гостивар ноќеска во 00:25 часот било пријавено дека во село Дебреше, гостиварско Ј.М. (78) извршил самоубиство со пиштол. Извршен е увид на местото на настанот.По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција. Дваесет и деветгодишен неготинец се самоубил со бесење, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски. -Не се познати причините за трагичниот настан. Засега нема информации дали младиот човек можеби оставил писмо зад себе- рече Додевски.
| | веќе видена | слични

Во Сиудад Реалу во Шпанија бик уби младо момче на возраст од 22 години. Момчето се трудеше да се скрие зад ограда, но веќе беше доцна. Иако сакал да се скрие на сигурно место, за брзо време е виден во локва крв. Однесен е во болница каде починал. На 30 август се одржува фестивал со бикови во чест на Свети Августин.
| | веќе видена | слични

Дваесет и деветгодишен неготинец се самоубил со бесење, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски. - Не се познати причините за трагичниот настан. Засега нема информации дали младиот човек можеби оставил писмо зад себе, рече Додевски.
| | веќе видена | слични

Останато

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 188 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

„Притворена обвинителка за рекет издава наредби, а премиер се слуша со нејзината адвокатка која тврди дека таа не е психофизички здрава.Вака “блеска” ...
сите 166 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црн викенд во Македонија, за два дена извршени три самоубиства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: