“Ќе ме има на сите портали” – Лила најсекси до сега

Фотографијата од глумицата Гвинет Пелтроу на која таа е во базен и пред неа стои чаша со мартини стана вирален хит на социјалните мрежи. Нејзиниот пријател ја објави на својот Инстаграм профил, американскиот новинар Дерек Блезберг, а дежурните Интернет тролови ја претворија фотографијата во урнебесно смешно меме. "Јас кога се претварам дека ги слушам своите пријатели, но всушност размислувам за пенис", напиша на нејзината фотографија еден корисник на Инстаграм, а неговото меме во краток рок стана хит на Интернет и успеа да дојде до глумицата. А, доколку судиме по нејзината реакција и Гвинет оваа шега добро ја прифати и се пошегува на своја сметка. "Нели тоа е проклетата вистина", напиша глумицата под фотографјата и ја покажа својата одлична смисла за хумор, но и перверзна страна.
| | веќе видена | слични

Најдобро е кога знаете да направите шега на своја сметка. Анти Карпинен се занимава со фотографија речиси 10 години и решил да се насмее на своја и на сметка на колегите фотографи со занимливо видео во кое ги објаснува 30-те типови на фотографи и како ќе ги препознаете според нивното позиционирање за фоткање. Дали се согласувате со неговите „портрети на фотографи“?
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 289 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 137 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Ќе ме има на сите портали” – Лила најсекси до сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: